KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16003026
nr 1600 3026
Ivar Franke
(1913-1999), Sverige
Oljemålning, Väderkvarnar Öland. Signerad, daterad 1951,26x20 cm, yttermått inklusive ram: 44x39 cm
Ivar Franke, svensk bildkonstnär född 1913, död 1999.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 26 februari 2024
kl 18:47:40
100 kr
300 kr
250 kr
300 kr (Budbetjänt)